Make your own free website on Tripod.com

 

התקנת ICQ

הורדת ICQ

נכון לינואר 2003 הגרסה להורדה היא גרסת 2003. נלחץ כאן להורדת התוכנה (יש גם בדף הראשי של אתר זה). גודל הקובץ קרוב ל- 4 מגה וזמן ההורדה באינטרנט רגיל הוא קרוב לשעה. לאחר ההורדה ניגש לתיקייה בה נשמר הקובץ ונפעיל אותו.

 

משתמשים ותיקים

בהתקנה של תוכנת ICQ מכל גרסה, אם אנחנו רוצים לשמר את הרישום הישן שלנו עלינו לדעת את מספר ה- ICQ שלנו, ואת הסיסמא. אלו הם שני הנתונים היחידים שאנו חייבים לדעת.

יש להיות מחוברים לאינטרנט בשעת ההתקנה. כי בשעת הרישום המערכת מתחברת למרכז הרישום של ICQ על מנת להתאים את הנתונים. בין אם נרשמים כמשתמש חדש או שמשתמשים בנתונים של משתמש ותיק.

במידה ואין לנו את המספר הישן שלנו או את הסיסמא (בד"כ אנשים לא זוכרים את הסיסמא) אין מניעה להתקין את עצמנו כמשתמשים חדשים. יש לזה מספר חסרונות:

א.                 חברים ותיקים שהיו רגילים לאתר אותנו לפי המספר הותיק ייאלצו לחפש אותנו בטלפון. ואם הם מכירים אותנו רק מהאינטרנט הם לא ימצאו אותנו אלא אם אנחנו נמצא אותם.

ב.                  המספר הותיק הוא בד"כ קצר ונוח לזכירה. מספרים חדשים הם תמיד ארוכים. כמו כן הם גם מציגים תמונה לא נכונה של המשתמש, כאילו הוא טירון וירוק.

משתמשים חדשים 2002 2003

בשעת ההתקנה אין צורך להקפיד על בחירת תשובות באופן מיוחד. התקנת ברירת המחדל היא מספיק טובה ובטוחה. כדאי כמו בכל התקנה לצאת מכמה שיותר תוכנות פעילות כרגע, כמו התוכנות שסמליהן מופיעים בשורת המשימות בפינה ליד הרמקול והשעות. אפשר ללחוץ על חלק מהן לחימה ימנית ובחירה בפקודה EXIT או CLOSE או DISABLE.

על אלו שאין אפשרות לבטלן ואנו חושדים בהם בגרימת תקלה בהתקנה אפשר לסוגרם עם קיצור המקשים alt+ctrl+delete.

במחשב חדיש התקנת ICQ זה ענין של כמה דקות. בסיום ההתקנה ICQ מגדיר עבורנו מספר (9 ספרות לפחות). המספר הזה הוא תעודת הזיהוי שלנו באיי סי קיו. הוא יופיע לנו בכל פעם שהאייסי קיו פועל בחלק העליון של החלון. כדאי לרשום ולזכור את המספר. בלי המספר לא נוכל להרשם ולהתקין את האייס י קיו שלנו במחשבים אחרים או בפעמים נוספות עם השם הקיים אלא רק כמשתמשים חדשים.

 

NEXT  להתקנה ונאשר את הסכם הרשיון.

נלחץ על OK ונקבל את חלון הבחירה בין משתמש חדש למשתמש ותיק. נלחץ על NEW USER

 

לוחצים על NEXT וממשיכים לחלון הבא:

 

עוברים לרישום משתמש חדש. ממלאים את הטופס בפרטים החיוניים

 

 

הפרטים היחידים החיוניים הם אימייל תקין וסיסמא. יותר מזה לא צריכים בשביל לעבוד עם ICQ. אולם מומלץ להכניס עוד מספר פרטים אמיתיים:

שם משתמש – השם אינו חייב להיות אמיתי אבל רצוי שיהיה שם כלשהו ולא שום שם.

פרטים אישיים – הזהות המינית שלנו חשובה אם אנו רוצים ליצור קשר עם אנשים חדשים.

מאותה סיבה גם ארץ מגורים ושפת אם הם פרטים חשובים. תאריך יום הולדת חשוב משתי סיבות: חברים שלנו יוכלו לברך אותנו ביום ההולדת שלנו (איי סי קיו שולח הודעה אוטומטית) וחברים חדשים ידעו בני כמה אנחנו (עדיף).

הערה קטנה לגבי תאריך הלידה. אם אנחנו צעירים מגיל 14 – איי סי קיו לא יקבל את רישום הגיל שלנו. זוהי בעצם הסכמה שבשתיקה להתקנת אייס י קיו לצעירים בלי ציון גילם. אם אנחנו בכל זאת רוצים לרשום תאריך לידה הוא יהיה חייב להיות מפוברק. נוכל תמיד לרשום את הגיל האמיתי בהרחבת הפרטים. אולם לא נקבל ברכה ליום הולדת כל זמן שאין לנו תאריך לידה בטופס הרישום.

 

אלו הם הפרטים המומלצים לרישום אבל כמו שאמרתי אפשר גם לוותר עליהם ואפשר להחליט שממלאים את הפרטים האלה אח"כ. זה אפשרי.

 

ונעבור לשלב הסופי. התחברות למרכז במירביליס וקביעת מספר המשתמש שלנו.

 

נלחץ על NEXT וכעת מגיע חלון עם תיבות סימון שאני ממליץ לבטלן.

איי סי קיו ישלח לנו הודעת ברכה ראשונה.