Make your own free website on Tripod.com

 

מספר פעולות מתקדמות באיי סיקיו

 

ההודעות של אמילי דוידסון

פתאום מופיעה הודעה ראשונה. האם אנחנו כל כך מבוקשים?

מסתבר שלא. כמעט בכל גרסת איי סיקיו הצליחו להתלבש על משתמש חדש פרסומות ועלוקות כמו אמילי דווידסון.

כדי לוודא שלא מדובר באמת במשתמש תמים נלחץ על USER MENU ועל USER DETAILS כדי לראות במי מדובר. בעבר, עלוקות כמו אמילי שרצו שלא נדע מי הם יצרו באג כזה שקיבלנו הודעת שגיאה כאשר ניסינו לגלות את הפרטים שלהם. באיי סי קיו החדש 2003 אמילי כבר יותר מתוחכמת ומציגה לכולם את הפרטים שלה.

לכאורה בחורה  צעירה שמעוניינת לשוחח עם מעין.

אז זה לא כל כך הגיוני. אם נמשיך בשיחה איתה נגלה מהר מאד שהיא מציעה לנו להיכנס לאתר הסקס שלה.

נבקש להתעלם ממנה. יש נוהל קבוע להתעלמות מאנשים לא רצויים. בכל חלון שיחה יש לחצן שנקרא IGNORE USER. נלחץ עליו.

נלחץ על YES

אמילי נכנסה לרשימת ההתעלמות. יותר לא נראה הודעות ממנה.

 

פרטי המשתמש USER DETAILS

לחיצה ימנית על שם מחלון חיפוש או לחיצה שמאלית על שם מרשימת החברים הקיימת.

ייפתח תפריט ונבחר בפקודה USER DETAILS.

יופיע החלון המוכר של פרטי המשתמש. שימו לב אין כאן כל חדירה אישית לפרטים שהיו אמורים להיות מוסווים. כל הפרטים כאן ניתנו מרצונו הטוב של המשתמש.

 

את התמונה אנחנו יכולים לראות בפרטים של אמילי דוידסון בסעיף הקודם.

 

במסך הראשי של פרטי המשתמש יופיע השם. נלחץ גם על HOME לבדיקת מגורי המשתמש. ואח"כ נעבור ל- MORE. שם נראה את מין המשתמש ופרטים נוספים. 2 כרטיסיות נוספות יספקו לנו נתונים מענייניים הן: INFO ו- תחביבים.

הדבר הראשון שיש לעשות למשתמש שאינו מוכר ואינו מופיע ברשימתנו ואנו רוצים להוסיפו הוא לבקש את הוספתו. לחילופין ניתן קודם לבצע אתו שיחה קצרה כדי למצוא מכנה משותף ורצון לשיחה.

הגנה על האיי סי קיו שלך

במסגרת ה- "טיפים" כבר כתבתי משהו על זה. מכיון שהרגשתי על בשרי איך זה שפורצים לי למחשב וגוזלים לי את האיי סי קיו שלי וגם את האימייל של יהו שעבדתי איתו כמעט 5 שנים. זה מאד כואב. ממש כאילו שפורצים לך לבית.

אז כבר כתבתי בהדרכה על אמצעי הגנה על המחשב. ושם מוזכר שהפריצות למחשב הן לא אישיות. ההאקרים מפעילים תוכנות פריצה שסורקות מליוני מחשבים בתקוה לגלות מחשב שניתן לחדור אליו. כל השאלה היא מה יש במחשב שלנו שיענין האקרים.

אז התשובה היא: מספר איי סי קיו קצר. היה לי מספר כזה, בן 6 ספרות. ולטובת הענין אגיד אותו כאן ועכשיו: 608695. כל מי שרוצה יכול לענות את ההאקר שמחזיק את המספר הזה. ומי שיגלה דרך להחזיר לי את המספר שלי מוזמן לכתוב לי לאימייל הזמני שלי שמופיע באיי סי קיו החדש שלי. מספר האיי סי קיו שלי הוא 173726988.

אז למי שיש מספר איי סי קיו קצר שיתחיל לחשוש גם הוא. אז ככה. קודם כל למדתי שצריך לשים באיי סי קיו אימייל שאינו בשימוש ואינו חיוני, כי ההאקר ששודד את האיי סי קיו לוקח איתו גם את האימייל שמופיע שם. אז לצמצום הנזקים לשים אימייל זמני. בנוסף, כמובן להחזיק תוכנות הגנה. לא תמיד קל לחיות עם תוכנות הגנה. אז בואו נחליט שרק למי שיש דברים סודיים או יקרי ערך שיסבול את החיים עם תוכנות ההגנה.

דבר נוסף, הפרטים שמופיעים באיי סי קיו. למי שיש איי סי קיו קצר שיקח בחשבון שהוא על הכוונת. רצוי שלא יכניס יותר מדי פרטים לאיי סי קיו שלו. כך שאם כבר שודדים אותו שלא ידעו עליו הכל. שם פרטי אמיתי או מזוייף זה מספיק. אימייל זמני (אמיתי) זה טוב. מין (גבר או נקבה) זה סביר. גיל גם אפשר וזהו.

כמובן שהדבר ההגנתי ביותר שאפשר לעשות זה לא לקבל קבצים ממישהו שלא אמר לך במילים מפורשות שהוא שולח ואתה סומך עליו בעיניים עצומות. לעיתים קבצים שהם סוסים טרויאנים נשלחים ממחשב של חבר נגד רצונו, כי השתלט האקר על המחשב שלו.

להיות בלתי נראים

זה גם קשור לסעיף הקודם. ישנה אפשרות להציג את עצמנו בצורה כזו שאף אחד לא ידע שאנחנו ONLINE. לחילופין אפשר אחרי כן לצמצם את הנזק ולשלוף בודדים שכן ידעו שאנחנו מחוברים. את הדבר הראשון עושים פשוט בלחיצה על הפרח הירוק למטה איפוא שכתוב ONLINE ובחירה ב- PRIVACY  - INCISIBLE.

בפעם הראשונה שנעבור למצב מוסתר נראה את האזהרה הזו. נסמן את תיבת הסימן ונלחץ על OK. אנחנו לא מעוניינים לראות אותה שוב.

 

 

במצב זה הפרח הירוק שלנו מקבל "עיין שחורה לבנה באמצע.

בלתי נראים למתקדמים

כעת אנו יכולים לשפר את המצב ולהתחיל להכניס חברים בודדים שאנו רוצים שידעו שאנחנו ONLINE.

נלחץ על לחצן ICQ ונבחר ב-  SECURITY & PRIVACY.

 

בחלון שיפתח (התמונה למטה) נבחר VISIBLE.

גרסת 2000

גרסת  2002 2003

נגרור שם של משתמש מהרשימה אל תוך החלון. תופיע שאלה אם אנו רוצים להוסיף את המשתמש אל רשימת ה- VISIBLE שלנו. ונאשר. המשתמש יתווסף. כעת נמשיך ונוסיף עוד חברים שידעו כאשר אנו מחוברים אפילו אם אנחנו INVISIBLE לכולם.

לבסוף נלחץ על SAVE.

הרעיון בכל זה הוא שאנשים מסוימים בלבד יוכלו לראות אותנו במידה ונכנסנו במצב INVISIBLE. כאשר נהיה ONLINE באיי סי קיו רק החברים שהכנסנו לרשימת ה- VISIBLE יוכלו לראות אותנו.

רשימת הINVISIBLE

באותו מקום שפתחנו את רשימת ה"גלויים" או VISIBLE יש גם אפשרות לערוך את רשימת אלו שלא יראו אותנו בשום מצב אלא אם נפנה אליהם. הטיפול ברשימה זו זהה לטיפול ברשימה ההפוכה.

רשימת ההתעלמויות (IGNORE)

יש גם את המצב הקיצוני. אנחנו רוצים להיות בלתי קיימים לכמה בודדים. לשם כך יש לעשות שימוש ברשימת ההתעלמויות. או באנגלית: IGNORE.

שמות מרשימת החברים שיוכנסו לרשימת ההתעלמויות לא ידעו שאנחנו ONLINE גם אם לא נהיה במצב INVISIBLE. השיטה להכנסת שמות לרשימת ההתעלמויות זהה להכנסת שמות לרשימת ה- VISIBLE.

נלחץ על לחצן ICQ ונבחר ב-  SECURITY & PRIVACY. בחלון שיפתח נבחר IGNORE. כעת נוכל לגרור לחלון הפתוח שמות מרשימת החברים.

חברים שמופיעים ברשימה זו לא ידעו שאנחנו ONLINE ולא יפנו אלינו.

אמילי דוידסון (בהתחלת פרק זה) היא דוגמא קלסית למשתמש שייכנס לרשימת התעלמות.

 

ההיסטוריה

את ההיסטוריה של השיחות שלנו ניתן לראות – במידה ולא ביקשנו שאיי סי קיו לא ישמור לנו את ההיסטוריה.

בחלון של שיחה לוחצים על HISTORY ויש שם תיבת סימון שנקראת: DO NOT LOG EVENT HISTORY. אם נסמן אותה ההיסטוריה לא תישמר.

 

נקח בחשבון שלגבי ההיסטוריה שלנו זה בסדר אבל לא בסדר לבדוק את ההיסטוריה של אחרים. זה ממש כאילו מסתכלים למישהו ביומן.

לא מעט גירושין ורציחות על רקע רומנטי היו בין בני זוג בגלל שהאחד שוחח בלי חשבון והשני עקב אחר מהלך השיחות תוך כדי שהוא מעיין בהיסטוריה.

אפשר גם לאתר את ההיסטוריה (במידה ונשמרה) בלחיצה על שם המשתמש כך:

לוחצים על השם של המשתמש ובוחרים בפקודה: HISTORY   ואח"כ בפקודה VIEW MESSAGE HISTORY.

 

יפתח לנו חלון שבו יהיה כתוב כל ההיסטוריה של השיחות עם אותו אדם. אפשר לעשות לזה שמירה כקובץ טקסט.

שמירת ההיסטוריה

כל כמה שכתובים בהיסטוריה שלנו דברים איומים ומפלילים אבל יש גם דברים יפים ומחממי לב שנרצה לזכור. איך גם זוכרים וגם מוחקים?

את ההיסטוריה ניתן לפתוח גם מחלון השיחה של המשתמש. יש לחצן HISTORY בתחתית כל חלון שיחה.

בתחתית חלון ההיסטוריה יש לחצן SAVE. נשמור כקובץ טקסט. אח"כ אפשר לגרור אותו לוורד ולשמור אותו כמסמך וורד, להגדיל את האותיות ולסדר את הגופן וכו.

בכל אופן. מסמך טקסט או וורד שיושב לנו במחשב אינו פחות מפליל מאשר היסטוריה. אז הפתרון הוא פשוט: שולחים את הקובץ אל עצמנו אל אחד מהאימיילים הבטוחים שלנו שאינם POP3. ז"א שהם מבוססי אתר כדוגמת YAHOO, או HOTMAIL.

ולבסוף – מוחקים את הקובץ המקורי ומרוקנים את סל המיחזור. כעת ניגשים לאתר האימייל שלנו לוודא שהקובץ נמצא וחי והולכים ומרוקנים את ההיסטוריה. גם אוכלים את העוגה וגם שומרים אותה שלמה.